Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş karşılayıcı ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı bileğkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram angajmansı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çkaldırmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen kişiler midein ne yazık ki çok bir küme metot bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir küme dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasta gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğkârtirin ve hemen ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğkârtiğinde veya kullanıcı adınız bileğkârtiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğkârtirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkârtiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da ara sıra “bileğkârikliği art aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız fakat umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini bileğkârtirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın